Cūku pupu asorti

Pupas ir ļoti vērtīgas, jo spēj nodrošināt mūsu organismu ar tam nepieciešamajām vielām un gādāt par tā labsajūtu. Cūku pupas satur daudz cukura, daudz šķiedrvielu un pektīnu, kas palīdz izvadīt no organisma smago metālu sāļus. Pupas satur olbaltumvielas, nedaudz tauku, ogļhidrātus, dažādus vitamīnus, karotīnus, minerālvielas, jodu. Cūku pupas ar dažādu garšu piedevām ķļūst par īstu garšas piedzīvojumu.

Informācija par uzturvielām100g
Enerģētiskā vērtība1768kJ/421kcal

Tauki7,5g
– no tiem piesātinātie53,5g
Ogļhidrāti53,3g
– no tiem cukuri13,5g
Olbaltumvielas23,8g
Sāls0,80g

Sastāvdaļas: cūku pupas, palmu eļļa, cukurs, maltodekstrīns, sāls, karija pulveris, garneļu pulveris, jūraszāles, ķiploku pulveris, čili pulveris, pārtikas piedevas (MSG, E102, E133, E129, E100, E319).
Informācija par alorgēniem: satur garneles, tartrazīnu.

Cīņa ar pūķi ilkņzobi.

Tā diena bija pienākusi, kad stiprākajam samurajam vajadzēja aizstāvēt ciematu no lielā, ragainā, ilkņzobainā pūķa. Ar katru soli, ko spēra pūķis, tuvojoties ciemam, zeme rībēja arvien draudīgāk. Visi ciema ļaudis bija paslēpušies savos mitekļos, jo zināja, ja samurajam neizdosies pieveikt pūķi, tad visi tiks apēsti, jo briesmonis bija ļoti izsalcis. Samurajs devās pretī pūķim, bet bija paņēmis līdzi tikai koku un mazu sainīti ar kraukšīgām pupām. Samurajs pupas nolika takas malā pūķa pievilināšanai. Kā par lielu brīnumu pupas pūķim ļoti garšoja. Labi saēdies pūķis bija rāms un mierīgs. Kā izrādās pūķis bija vienkārši gadu simteņiem izsalcis un tagad juties paēdis, nemaz negrasījās iznīcināt visu ciematu. Pūķis kļuva par lielu ciemata draugu, palīdzēja pie kraukšķīgo pupu audzēšanas darbiem un vienmēr bija paēdis un labsirdīgs.