Zirnīši vasabī apvalkā

Būdami pākšaugi, turku zirņi ir lielisks proteīna avots. Tajos esošie saponīni palīdz samazināt holesterīna līmeni asinīs. Turku zirņi palīdz uzturēt veselu gremošanas traktu un labvēlīgās baktērijas tajā, jo tie veicina imunoglobulīnu izdalīšanos, kas aizsargā zarnu trakta sieniņas no bojājumiem. Vasabi novērš zobu emaljas bojāšanos, kavējot baktēriju augšanu, kas var izraisīt zobu bojāšanos. Šīs vielas ir aktīvi cīņā pret vēža šūnām, novēršot asins recekļu veidošanos, kā arī sniedzot pretastmas efektu. Turku zirņi kombinācijā ar vasabi aso garšu veido asu un veselīgu uzkodu.

Informācija par uzturvielām100g
Enerģētiskā vērtība1463kJ/348kcal

Tauki6,7g
– no tiem piesātinātie4,2g
Ogļhidrāti53,3g
– no tiem cukuri10,0g
Olbaltumvielas15,0g
Sāls0,617g

Sastāvdaļas: zaļie zirnīši, kukurūzas ciete, cukurs, palmu eļļa, sāls, vasabi pulveris, E102, E133.
Informācija par alorgēniem: satur tartrazīnu.

Zaļā pūķa gredzens.

Samuraju skolā pienāca ilgi gaidītais ikgadējais pārbaudījums – loku šaušanas turnīrs, kurā uzvarēt varēja tikai paši izveicīgākie samuraji. Kā galvenā balva tika pasniegts Zaļā pūķa gredzens, kurš nēsātājam dod papildus izturību. Lai kļūtu par izcilu un veiklu loka šāvēju, samurajam jātrenējas vairākus gadus, līdz viņš spēj pārvarēt ugunīgos šķēršļus. Lai to veiksmīgāk varētu izdarīt, tad sūnu purvājā ir jāatrod baltie brieža ragi. No tiem samurajs varēs izgrebt precīzus bultas galus. Ejot pa sūnu purvāju samurajs pamanīja briežu pēdas. Pēc tām vadoties viņš uzgāja lielu nokaltušu koku pie, kura pulcējās brieži un asināja ragus. Lecot pa puduriem un izvairoties no akačiem. Viņam izdevās tikt pie lielā koka un pie saknēm atrast baltos brieža ragus. Uzdevums jau gandrīz būtu izpildīts, taču atlika vēl tikai izdomāt, kā aizsargāties no ugunīgajiem šķēršļiem loku sacensībās. Tam samurajs salasīja mitrā sūnas un aplika ap savām bruņām, tādā veidā sevi pasargājot no karstajām liesmām.

Loku šaušanas rītā samurajs jau bija gatavs. Paņēmis bultas un bruņas, viņš devās uz laukumu. Dalībnieki un skatītāji bija pārpārēm. Kad pienāca samuraja kārta, viņš veicīgi izvairoties no uguns šķēršļiem, kuri tika izšauti ar katapultām un lidoja tieši virsū, atvilka bultu… un trāpija tieši mērķī! Skatītāji aplaudēja, gavilēja un brīnījās par viņa izveicību.  Kā sacensību uzvarētājs viņš saņēma Zaļā pūķa gredzenu. Tagad Zaļā pūķa gredzens samurajam ļāva ēst asos vasabi zirnīšus par neuzdzerot ūdeni.