Zirnīši ķiploku apvalkā

Sastāva ziņā turku zirņi ir augstvērtīgākie pākšaugi pasaulē. Tajos esošo olbaltumvielu sastāvs ir nedaudz līdzīgs dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām, tāpēc šos pākšaugus ļoti iecienījuši veģetārieši. Zirņos ir nepiesātinātās taukskābes, A, B1, B2, B6 un C vitamīns, dzelzs, selēns, kā arī citi vērtīgi mikroelementi un minerāli. Ķiploki satur spēcīgas iedarbības sēru saturošus savienojumus un citas bioloģiski aktīvas vielas, kas ne tikai piešķir tiem raksturīgo smaržu, bet arī labvēlīgi ietekmē organismu. Ķiploki ir lielisks B1, B2, B6 vitamīna un mangāna, selēna un germānija avots. C vitamīna ķiploka lapās ir vairāk nekā apelsīnos un greipfrūtos. Turku zirņi kombinācijā ar ķiplokiem sniedz īstu veselības bumbu, kā arī pikantu uzkodu pie dažādiem dzērieniem.

Informācija par uzturvielām100g
Enerģētiskā vērtība1826kJ/435kcal
Tauki15,5g
– no tiem piesātinātie3,0g
Ogļhidrāti59,0g
– no tiem cukuri8,0g
Olbaltumvielas13,3g
Sāls0,36g

Sastāvdaļas: zaļie zirnīši, palmu eļļa, kukurūzas ciete, cukurs, ķiploku pulveris, sāls, hidrolizētas dārzeņu olbaltumvielas, garšvielas, E102, E133, E500II.

Informācija par alorgēniem: satur tartrazīnu.

Pasaka par baiso Dūmaku mežu.

Samuraja pēdējais uzdevums – nokļūt līdz Lielzobja pūķa alai, jau tuvojās noslēgumam. Viņam tikai atlika vēl pievarēt vienu lielu šķērsli: baiso Dūmaku mežu, kurā dzīvoja visi lielākie apkaimes mošķi ar lielu vēlmi kādu apēst. Visi, kas līdz šim gājuši cauri šim mežam, nav tikuši sveikā cauri. Tāpēc Samurajs zināja, ka viņam nepieciešams kāds īpašs ierocis, lai sevi aizstāvētu. Vispirms viņš devās uz baiso Dūmaku mežu pie visnegantākā tā iemītnieka, lai prasītu slepeno ieroci. Samurajs gāja dienu un nakti, bet sastapa ceļā tikai mošķus. Viņš atradās pašā meža biezoknī un spēki bija jau beigušies no tiem atkaujoties. Tad pēķšņi pašķīrās mošķi un tur iznāca visnegantākais tā iemītnieks. Tas bija vecs vīrs, kurš bija viens no gudrajiem ciema iemītniekiem, kurš izdomāja pamest ciemu un dzīvot viens mežā. Viņš izstāstīja Samurajam savu noslēpumu, ka mošķiem ļoti nepatīk ķipliku smarža, tāpēc viņu neviens neaiztiek un turas pa gabalu. Viņš uzdāvināja Samurajam ķipluku virteni un novēlēja laimīgu ceļu uz Lielzobja pūķa alu. Tagad Samurajs varēja droši doties pa baiso Dūmaku mežu, kur neviens mošķis viņam netuvojās.